Panairi i 18 i Librit “Tirana 2015″

NJOFTIM Të nderuar botues, librarë dhe pjesëmarrës të tjerë në Panairin e Librit, Ju njoftojmë se Panairi i 18 i Librit do të zhvillohet nga data 11-15 nëntor 2015, në Pallatin e Kongreseve, Tiranë. Prenotimet e sipërfaqeve të ekspozimit do të fillojnë më datë 8 prill 2015, e mërkurë. Orari i veprimeve do të jetë nga ora 14:00 -17:00, si dhe ditën e shtunë nga ora 9:00...

Më tepër

Çmimet e Panairit të 17 të LIbrit “Tirana 2014″

Juria e përbërë nga: Virgjil Muçi (kryetar), Persida Asllani, Nasi Lera, Alfred Lela dhe Beti Njuma shpallën fituesit si më poshtë me motivacionet përkatëse: Çmimi i mirënjohjes: Petro Zheji me motivacionin: “Për korpusin e jashtëzakonshëm të kryeveprave të letërsise botërore të sjella nga një sërë autorësh, nga më të medhenjtë e të gjitha kohërave e të gjitha...

Më tepër

Konferenca “Pirateria dhe Informaliteti po e vrasin librin”

Një aktivitet tjetër mjaft i rëndësishëm i këtij Panairi i organizuar nga Ambasada Franceze në Tiranë në bashkëpunim me Shoqatën e Botuesve Shqiptarë, ishte konferenca kushtuar autorit të mirënjohur francez Albert Camus, e mbajtur në datën 14 nëntor, ora 11:00, dhe e drejtuar nga profesori i letërsisë franceze në Universitetin e Sorbonës “Paris 3″ si dhe anëtar i...

Më tepër

Pirateria dhe informaliteti

Më datë 20 shtator 2013 zoti Petrit Ymeri, drejtor i përgjithshëm i Sh. B. DITURIA dhe kryetar i Shoqatës së Botuesve Shqiptarë, pati një takim pune në selinë e Delegacionit të Bashkimit Europian në Tiranë, me shefin e Delegacionit Europian z. Ettore Seqiu dhe me z. Clive Rumbold, sekretar i parë dhe znj. Ledia Muço, këshilltare ekonomike. Gjatë takimit u bisedua në një frymë...

Më tepër

Ftesa e Panairit të 15 të Librit Tirana 2012

Në datat 14-18 nëntor Shoqata e Botuesve Shqiptarë organizon Panairin e 15 të Librit Tirana 2012. Panairi do të hapet për Publikun të mërkurën, datë 14 nëntor, në orën 10:00. Ceremonia zyrtare e Çeljes do të zhvillohet në orën 11:00, në Sallën e Konferencave të Pallatit të Kongreseve. Ju ftojmë të merrni pjesë në Ceremoninë zyrtare të kësaj ngjarjeje kaq të...

Më tepër